Výhody kvalitného sprchového žľabu

blog-celkove-photo

Aj vy prerábate kúpeľňu a neviete vybrať také príslušenstvo, aby vám nová kúpeľňa slúžila k spokojnosti dlhé roky? Prečítajte si, čo je dôležité pri výbere kvalitného sprchového žľabu, s ktorým určite budete spokojní a hlavne bez starostí.

 

 

 

 

 

 

 

Séria LINEARIS Compact umožňuje flexibilné umiestnenie odvodňovacieho žľabu v sprchovom kúte. Sklon podlahy zabezpečí dokonalé odvedenie vody žľabom do odpadového potrubia aj v prípade nízkeho sprchového žľabu.

  1. Kvalitné materiály

Ak chcete, aby vám odtokový sprchový žľab vydržal roky, posvieťte si na to, z akých materiálov je vyrobený. Materiál musí byť odolný voči zmenám teplôt a zabezpečiť dlhú životnosť a funkčnosť. Sprchové žľaby LINEARIS Compact nemeckej firmy KESSEL, podobne ako nerezové žľaby, sú vyrobené z  kvalitného nerezového povrchu, ale aj ABS materiálu, ktorý je jedným z najdrahších na trhu. Materiál ABS je hygienický, má dlhú životnosť, ľahko sa udržiava a odoláva teplotným šokom. Z tohto materiálu sa vyrábajú napríklad aj kvalitné kúpeľňové vpusty, ale nájdete ho tiež v počítačoch či na palubnej doske vášho vozidla. 

  1. Jednoduchá inštalácia

Nesprávna inštalácia odtokového sprchového žľabu vám môže v budúcnosti narobiť v kúpeľni veľké problémy. Váš inštalatér rovnako ako vy ocení jednoduchú a rýchlu inštaláciu do cementového poteru. Cementový poter je dostatočne lepivý k ABS materiálu a už sa neodtrhne. Vyhnete sa problémom, ktoré vznikajú nesprávnou montážou lacných sprchových žľabov. Veľkou výhodou v tomto prípade je vpustové teleso, vďaka čomu predídete usádzaniu nečistôt.

  1. Odolnosť voči plesniam

Ak nechcete riešiť problém s plesňou, odporúčame vám vyhnúť sa lacným materiálom. Tie budete musieť o pár rokov aj tak vymeniť. Materiál ABS je garanciou, že odvodňovací žľab nebude v budúcnosti plesnivieť. Zabezpečíte si tak vysokú úroveň hygieny v kúpeľni.

  1. Jednoduchá a ľahká údržba

Vďaka inovatívnej technológii je inštalácia jednoduchá a nenáročná na údržbu. Overujete si, či sa dá žľab ľahko vyčistiť? Kvalitný sprchový žľab disponuje širokou štrbinou sprchového úžľabia, ktoré očistíte prúdom vody. Stačí vybrať nerezový rošt, vypláchnuť protizápachový uzáver, vystriekať prúdom vody a utrieť do sucha.

  1. Čistý dizajn nízkeho sprchového žľabu

Chcete mať dizajnovo krásnu kúpeľňu v elegantnom a čistom štýle? Myslite na stavebnú výšku kúpeľnového žľabu. Stavebná výška od 80 mm je zaujímavá v prípade, ak nemáte dostatočný sklon v kúpeľni. Nechcete predsa mať kvôli tomu zbytočný schodík do kúpeľne, ktorý vám pokazí celý navrhnutý dizajn.

 

 

Kúpeľňové žľaby LINEARIS Compact ponúkajú otočný rošt. Vďaka nemu sa môžete kochať dizajnom buď z nehrdzavejúcej ocele, alebo ho prevrátiť, nalepiť dlažbu na druhú stranu a zladiť s keramikou podlahy. Také jednoduché. Vhodné pre dlažbu s hrúbkou 4 – 15 mm. Unikátne riešenie dvoch dizajnov v jednom rošte a s hladkým povrchom k tomu!

 

Ako zabrániť zápachu v kúpeľni? Ako zvýšiť prietok žľabu? 

V závislosti od sprchovej hlavice v priemere môžete minúť aj 40 – 50 litrov vody za minútu, teda dvakrát toľko ako pri bežnej ručnej sprche. V tomto prípade oceníte suchý mechanický uzáver Multistop, ktorý zabezpečí neustály prietok vody až do 54 litrov za minútu. Pri sprchovaní zabraňuje zápachu z odpadového potrubia alebo návratu šampónovej peny. Netreba zabudnúť ani na vlasový filter, ktorý zachytí všetky vlasy a iné tuhé nečistoty.