VČERA BOLA LIATINA, DNES JE TU ECOGUSS

Ecoguss ksb_w_67110B 
Kompozitné vysokoprietokové vpusty Ecoguss sú zhotovené zo špičkového kompozitného materiálu Ecoguss. Tento inovatívny materiál kombinuje výhody plastu a kovu: je trikrát ľahší ako liatina, je odolný voči vysokým teplotám, vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči korózií  a hlavne je hygienický i vhodný pre použitie aj objektoch. K dispozícií sú v rôznych triedach zaťaženia a sú pojazdné osobnými vozidlami pre zaťaženie do 12,5 tony (B125). Ecoguss nehrdzavie a slúži ako náhrada liatinových poklopov.

Pre bežné použitie sa dvorový vysokoprietokový vpust Ecoguss vyrába so zvislým alebo bočným výtokom DN 110. Vhodné pripojenie na plastové aj na liatinové potrubia. Vpust Ecoguss dosahuje prietok 4,5 l/s. Dodáva sa so záchytným kalovým košom bez sifónu. 

Voliteľné príslušenstvo tvorí suchý protizápachový uzáver Multistop č. 48500, ktorý je možné vložiť do kužeľovitého sedla pod roštom a zábrániť tak prieniku zápachu z kanalizácie.  Uzamykateľný kruhový rošt Ø 235 mm je taktiež z materiálu Ecoguss. Rošt je uzamykateľný a chránený proti odcudzeniu.
Profil hornej časti je dodávaný v štvorcovom alebo kruhovom prevedení.